Nauka
Dr hab. Beata Maria Liberek, prof. UG otrzymała tytuł profesora
Miło nam poinformować, iż zgodnie z postanowieniem z dnia 15 maja 2024 r. Prezydenta RP dr hab. Beata Maria Liberek otrzymała tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki chemiczne.
Serdecznie gratulujemy!
Szkolenie dla realizujących projekty finansowane ze środków UE.
Szkolenie dla realizujących projekty finansowane ze środków UE. Zapraszamy.
Dr Alicja Mikołajczyk wytypowana jako Rising Star in Materials Science 2023
Pani dr Alicja Mikołajczyk z Wydziału Chemii znalazła się w grupie 17 początkujących naukowców, wybranych spośród ponad 300 nominacji w grupie Wschodzących Gwiazd Materiałoznawstwa 2023 (Rising Stars in Materials Science).
Dr hab. Elżbieta Kamysz, prof. UG otrzymała tytuł profesora
Miło nam poinformować, iż zgodnie z postanowieniem z dnia 18 marca 2024 r. Prezydenta RP dr hab. Elżbieta Kamysz otrzymała tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki farmaceutyczne.
Serdecznie gratulujemy!
Komercjalizacja testu na raka układu moczowego
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt. komercjalizacji prawa do wynalazku autorstwa prof. dr. hab. Adama Lesnera oraz dr Natalii Grubej z Katedry Technologii Środowiska.
BADACZE Z WCH NA LIŚCIE NAJWYŻEJ CYTOWANYCH NAUKOWCÓW NA ŚWIECIE
Na opracowanej przez Stanford University prestiżowej liście naukowców z najwyższą liczbą cytowań na świecie, TOP 2%, po raz kolejny, znaleźli się badacze z Wydziału Chemii UG. Zestawienie uwzględnia nazwiska 2% najlepszych naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.
Kinga Nimz laureatką Programu BioLAB 2023-2024
Z ogromną radością informujemy, że studentka Wydziału Chemii, Kinga Nimz, została laureatką Programu BioLAB 2023-2024 organizowanego przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta!
Publikacja w Science Advances
W jednym z ostatnich numerów czasopisma Science Advances (IF=14,14) ukazała się praca "Genetic and pharmacologic proteasome augmentation ameliorates Alzheimer’s-like pathology in mouse and fly APP overexpression models", której współautorami są dr Przemysław Karpowicz oraz dr hab. Elżbieta Jankowska.