konferencja
Doktorantka mgr inż. Hanna Głowienke nagrodzona na międzynarodowej konferencji
W dniach 21-25 października 2024 r. mgr inż. Hanna Głowienke uczestniczyła w 5. Międzynarodowej Konferencji Nauki o Materiałach i Nanotechnologii "Future Materials Conference" w stolicy Grecji - Atenach. Konferencja ta była podzielona na następujące działy tematyczne w obrębie których odbywały się występy seminaryjne oraz sesje posterowe:
Konferencja studencka „Release the Energy”
Konferencja studencka „Release the Energy” (22 października 2024 r.)
Jak daleko sięgają granice ludzkiej innowacyjności, jeśli chodzi o zrównoważoną przyszłość?
Konferencja „Release the Energy” to miejsce, gdzie spróbujemy przekroczyć te granice i odkryć jak kształtować świat, w którym chcemy żyć. To okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Nie zabraknie również sesji posterowych, na których młodzi naukowcy będą mogli zaprezentować swoje badania i projekty.
Sympozjum "Leki-kontra-Środowisko"
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w I Polskim Sympozjum „Leki-kontra-Środowisko” (LEKOŚ’2024), które odbędzie się 18 października 2024 r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.
Jest to pierwsze tego typu spotkanie, mające na celu wymianę opinii, doświadczeń oraz integrację zarówno środowiska naukowców jak i przedstawicieli sektora gospodarczego naszego kraju związanych z problematyką obecności pozostałości leków w środowisku.
XX Ogólnopolskie Seminarium Doktorantów i Studentów
W dniach 26-29.05.2024 roku w Jarnołtówku odbyło się jubileuszowe XX. Ogólnopolskie Seminarium Doktorantów i Studentów „Na pograniczu chemii, biologii i farmacji”. Organizatorem tegorocznej konferencji był Wydział Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego.
Sprawozdanie z konferencji „IMPLANTY 2024 – Interdyscyplinarność w tworzeniu biomateriałów”
W dniach 22-24 maja 2024 roku w Sopocie odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „IMPLANTY 2024 – Interdyscyplinarność w tworzeniu biomateriałów”. Konferencja została zorganizowana przez trzy gdańskie uczelnie tj. Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Politechnikę Gdańską pod auspicjami Uczelni Fahrenhaita. W konferencji brało udział 80 naukowców z całej Polski. Przewodniczącą Komitetu Naukowego była prof. Sylwia Rodziewicz-Motowidło z naszego wydziału. Konferencja była współfinansowana przez panią Dziekan Wydziału Chemii UG, prof.
Międzynarodowa konferencja Being SEA-EU
Drodzy naukowcy i studenci,
26. Polskie Sympozjum Peptydowe w Starych Jabłonkach
W dniach 3-7.09.2023 w Starych Jabłonkach odbyło się 26. Polskie Sympozjum Peptydowe organizowane przez pracowników Katedry Biochemii Molekularnej. Polskie Sympozjum Peptydowe (https://www.ppc.univ.gda.pl/) jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym od ponad 50 lat, co dwa lata. Ze względu na sytuację epidemiologiczną ostatnie spotkanie miało miejsce w 2019 roku.
Zjazd Wiosenny SMPTChem
Naukowy Zjazd Wiosenny Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego jest ogólnopolską konferencją cykliczną, organizowaną od ponad 25 lat. Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia ogólnochemiczne, jak również te z pogranicza chemii i biologii, medycyny, technologii chemicznej, fizyki oraz nanotechnologii.
III Kongres Młodej Nauki w Gdańsku
Zaproszenie do zgłaszania paneli na III Kongres Młodej Nauki w Gdańsku
Zapraszamy do zgłaszania paneli na III KMN, który odbędzie się w 6-8 lipca 2023 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Zgłaszającymi panele mogą być studenci, doktoranci i młodzi naukowcy. W celu zgłoszenia panelu należy uzupełnić formularz rejestracyjny zawierający podstawowe informacje o zgłaszającym oraz panelu (tytuł i opis).